DAVET MEKTUBU

Değerli meslektaşlarımız,

Hacettepe Tıp Fakültesi ve Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği birlikteliği ile düzenlenecek olan 18. Hipofiz Sempozyumu, 11 Kasım 2023 tarihinde Hacettepe Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız bu özel günlerde, 18. Hipofiz Sempozyumu’nu düzenlemenin büyük onurunu ve heyecanını taşımaktayız.

Hipofiz hastalıklarının her yönü ile konuşulduğu, bilgilerimizin güncellenmesini, hasta tanı ve takibinin güçlenmesini hedefleyen Hipofiz Sempozyumu ilk olarak 2004 yılında yapılmış, Ankara Tıp Fakültesi ve Hacettepe Tıp Fakültesi tarafından dönüşümlü olarak günümüze kadar başarı ile devam ettirilmiştir.

Sempozyumun en önemli hedefi hipotalamus ve hipofiz hastalıklarının yönetimindeki multidisipliner yaklaşımın ve güncel bilgiler ışığında değişen bilimsel gelişmelerin endokrinoloji camiasına aktarılmasıdır.

Önceki sempozyumlardaki gibi bilimsel düzeyi yüksek bir ortam sağlamak için, konular hedefe yönelik olarak belirlenmiş, bilgi ve deneyimleri yüksek konuşmacılar titizlik ile seçilmiştir. Değerli meslektaşlarımızın bilimsel katkıları ile Sempozyumun daha da güçleneceğine inanıyoruz.

Sizleri 18. Hipofiz Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyarken, başarılı bir sempozyum olması diliyoruz.

Saygı ve sevgilerimizle…

Düzenleme Kurulu adına Prof. Dr. Tomris Erbaş

Düzenleme ve Bilimsel Kurul
Prof. Dr. Tomris Erbaş
Prof. Dr. Selçuk Dağdelen
Doç. Dr. Uğur Ünlütürk
Doç. Dr. Süleyman N. Şendur

  • Sempozyum Tarihi
    11 Kasım 2023
  • Bildiri Son Gönderim Tarihi
    25 Ekim 2023